Fryzjerstwo: Koloryzacja


Flamboyage

Flamboyage to technika o bardzo szerokim zastosowaniu. Mogą ją robić zarówno brunetki jak i blondynki, kobiety z dużą ilością włosów, ale również te, których włosy są cienkie i delikatne. Nie trzeba się też obawiać pomarańczowych refleksów – niweluje się je specjalnym tonerem. Flamboyage mogą stosować także osoby, które nigdy nie farbowały włosów. Do tworzenia takiego efektu naturalnie rozświetlonych włosów nie stosuje się dotychczas znanych technik szydełkowych jak w baleyage, ponieważ one dają zbyt ostre krawędzie kolorów. Aby w jak najbardziej naturalny sposób oddzielić włosy, na które będzie nakładana farba wykorzystuje się specjalne samoprzylepne foliowe paski, dostosowane do długości włosów.To właśnie wielowarstwowość koloru dodaje objętości fryzurze. Dziś coraz rzadziej koloryzuje się włosy wyłącznie na jeden kolor. Idealne jest łączenie różnych tonacji tej samej barwy.

SunLight

Świetlisty i pełen głębi kolor otrzymywany jest w efekcie zabiegu skupiającego się na brzegach i końcówkach włosów. W rezultacie, jedynie niektóre pasemka zostają poddane rozjaśnieniu, imitując tym samym naturalne działanie słońca. Włos staje się rozjaśniony, a jego kolor jest bardzo subtelny, aby nie kontrastować z pozostałymi włosami.

Ombre
Ombre hair czyli metoda stopniowego rozjaśniania włosów (ciemniejsze u nasady, jaśniejsze na końcach) jest ulubionym zabiegiem fryzjerskim kobiet na całym świecie.
Sombre
Sombre (soft ombre) to mniej kontrastowa i bardziej subtelna odmiana ombre. Rozjaśniane pasemka zaczynają się też od nasady, dzięki czemu efekt jest dużo bardziej naturalny.


 


Strony internetowe: Travi Design